Towarzystwo Sportowe Reprezentacja Śląskiej Ligi Górniczej Katowice - strona nieoficjalna

FUTBOLOWO.TV

Otwarcie Śląskiej Ligi Górniczej
Ładowanie...

Zczuba.tv

Wyniki meczy, klasyfikacja końcowa - Katowice Cup 2018

• autor: Sebastian Nowicki, 2017-11-22 13:20

III EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO HALOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ KATOWICE CUP 2018 O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KATOWICE – PANA MARCINA KRUPY !

W sobotę 20 stycznia 2018r, na Hali Sportowej "KOLEJARZ", mieszczącej się w Katowicach przy ulicy Alfreda 1, odbyła się III edycja Ogólnopolskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej KATOWICE CUP 2018 o Puchar Prezydenta Miasta Katowice. Emocje które towarzyszyły podczas turnieju osiągnęły niesamowity poziom. 20 zespołów, blisko 180 zawodników toczyło zmagania o to, aby na koniec zawodów po 14 godzinnej walce sięgnąć po Puchar Prezydenta Miasta Katowice. Dwadzieścia zespołów zostało podzielonych na cztery grupy A,B,C,D, po 5 zespołów w grupie, z których awans do fazy ćwierćfinałowej uzyskali: Dentim Clinic Katowice, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Flaschke 07 Sosnowiec, Techniczni Osielec, Sengam Sport Zawiercie, FC Giszowiec Katowice,  Salos Jaworzno oraz TS RŚLG Katowice. Aż w trzech grupach doszło do sytuacji w której o awansie zadecydował bezpośredni pojedynek, ponieważ obydwie drużyny zdobyły taką samą ilość punktów. W turnieju KATOWICE CUP 2018, mogliśmy podziwiać widowiskowe zmagania zawodników różnej narodowości m.in. z takich Państw jak: Arabia Saudyjska, Hiszpania, Szwecja, Maroko, Niemcy, Brazylia, Egipt, Francja, Libia oraz Tunezja.  Mecze ćwierćfinałowe zaczęły się od sporych emocji w spotkaniu Dentim Clinic z FC Giszowiec, gdzie właśnie Ci drudzy po samobójczym trafieniu prowadzili większą część spotkania 1-0. W 2 połowie Dentim Clinic wziął się za odrabianie strat, by w końcówce wyjść na prowadzenie, wycofanie bramkarza drużyny z FC Giszowiec dało jednak bramkę dla Dentimu, który ostatecznie wygrał to spotkanie 3:1. W kolejnych ćwierćfinałach pomiędzy, Sengam Sport a Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach oraz Flaschke 07 z Salosem Jaworzno nie przyniosły takich emocji do końca gwizdka, ponieważ w trakcie spotkania Sengam jak i Flaschke 07 pewnie kontrolowali spotkania ze swoimi rywalami meldując się w półfinale. W ostatnim ćwierćfinale TS RŚLG Katowice wymęczyło rzutem na taśmę zwycięstwo 1-0  z Technicznymi Osielec, strzelając gola na 2 min przed końcem meczu. W półfinałach działy się największe emocje których każdy mógł się spodziewać. Odwieczni rywale – Sengam Sport vs Dentim Clinic.  Pierwsza połowa spotkania bardzo wyrównana, gdzie akcja od bramki do bramki ,lecz to Marcin Rosiński wyprowadził jako pierwszy swój zespół na prowadzenie. W 2 połowie patrząc na grę Sengamu tylko kwestią czasu było, aż uda im się zdobyć bramkę, i tego dokonał Patryk Mendela wyrównując stan spotkania. Od tego momentu inicjatywę przejęła właśnie drużyna Sengam która mądrze się broniła oraz próbowała raz po raz skontrować jednym szybkim zagraniem zespół Dentimu. Jednak w momencie kiedy każdy myślał o rzutach karnych nastąpiło coś, co od dłuższego czasu sprzyja Dentim Clinic. Na 20 sekund przed końcem meczu z rzutu rożnego posłana piłka na środek boiska trafiła do „Rosy”, który z pierwszej piłki uderzył i trafił przy słupku bramkarza ustalając wynik meczu na 2-1 dla Dentimu. W drugim półfinale TS RŚLG Katowice bez większych problemów wygrał z drużyną Flaschke 07 Sosnowiec i dzielił już tę ekipę tylko jeden mecz od wygranej w turnieju, której organizatorem była właśnie Śląska Liga Górnicza. Jednak przed finałem mieliśmy spotkanie o 3 miejsce pomiędzy Sengam Sport vs Flaschke 07. Mecz od samego początku zdominowali gracze z Zawiercia, i pewnie sięgnęli po 3 miejsce kończąc turniej wynikiem 3-0. W wielkim finale Dentim Clinic spotkał się z TS RŚLG Katowice. Emocje od samego początku sięgnęły zenitu, a gdzie one były w momencie gdy Łukasz Małkowski wyprowadzi Górników na prowadzenie 1-0. Cofnięcie się do obrony i wyczekiwanie na przerwę nie poskutkowało, ponieważ gracze Dentimu odrobili straty, a nawet zdążyli jeszcze wyjść na prowadzenie 2-1. W 2 Połowie spotkania do głosu dochodził coraz śmielej Dentim, który stwarzał większe zagrożenie, a po kombinacyjnych akcjach Rosiński – Jarnot, ten drugi wyprowadził zespół na 3 bramkowe prowadzenie. Następnie doszło do sytuacji analogicznej, w której to gracze Dentimu w przeciągu 2 minut ustalili wynik meczu na 4-1 ucinając skrzydła Górnikom i kończąc turniej wygraną 4-1, co jednocześnie jest także obroną trofeum sprzed roku. Cztery najlepsze zespoły w ramach współpracy z Centrum Piłkarskim R-GOL, będą mogły dokonać zakupów w sklepie internetowym na R-GOL . Dziękujemy także naszemu patronowi medialnemu – Redakcji Gazety „GÓRNIK”, oraz naszym partnerom – PlayarenaKatowice która ufundowała Puchar Fair Play, Śląskiemu Związkowi Piłki Nożnej który objął turniej patronatem, Silesian Businness League – Prestiżowa liga na śląsku dzięki której została przeprowadzona transmisja Live od samego rana do zakończenia turnieju. Relacja cieszyła się sporym zainteresowaniem, i jest do wglądu na Fan Page’u Biznes Ligi. Także należą się podziękowania dla zespołu sędziowskiego, spikera, obsługi medycznej, oraz organizatorom turnieju – Miasto Katowice oraz MOSiR Katowice. Podsumowując III Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej KATOWICE CUP 2018 o Puchar Prezydenta Miasta Katowice,  zakończył się sukcesem, już dziś zapraszamy na kolejną IV edycję KATOWICE CUP 2019. Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich meczy oraz klasyfikację końcową turnieju.

Wyniki meczy grupowych oraz finałowych.

Grupa "A"

1. Dentim Clinic Katowice 12pkt. 16-3

2. Śląski Uniwersytet Medyczny Katowice 6pkt. 8-10

3. Delfiny Ruda Śląska 6pkt. 9-8